• 8 68621852 . 0-24 val.

Geoterminis šildymas

Ekonomiškumas

Mažos energijos sąnaudos pasiekiamos, keliant GHP sistemos naudingumo koeficientą (nuo 300% iki 700%). Iš 1kW sunaudotos elektros energijos galima gauti 3-7 kW šilumos energijos arba 15-25 kW šaldymo energijos. GHP sistemos pasižymi ilgaamžiškumu ir be ypatingos priežiūros tarnaus Jums 25-50 metų.

Lankstumas (Universalumas)

Patalpų šildymo, šaldymo ir karšto vandens paruošima atlieka vieningas mazgas (modulis).

Komfortas

Sistemos GHP veikia stabiliai su minimaliais patalpų temperatūros ir drėgmės svyravimais. Gali būti naudojama kelių zonų klimato kontrolė. Nėra jokio triukšmo bei pašalinių garsų.

Ekologiška

Tai ypač ekologiškas šildymo ir kondicionavimo metodas, kadangi naudojama atsinaujinama žemės šilumos energija.

Patikimumas

 GHP sistemos pasižymi patvarumu, kadangi yra naudojamas minimalus judamųjų dalių ir mechanizmų kiekis. Be to nėra jokių išorinių valdymo mechanizmų.

Saugumas

Nėra atviros ugnies, nėra išmetamųjų dujų, nėra pelenų ir suodžių.

Veikimo principas

GHP sistema veikia kaip šildymo katilas ir kaip kondicionierius vienu metu. GHP sistemoje naudojamas šilumnešis (paprastai šį vaidmenį atlieka vanduo) iš žemės ar tvenkinio į šilumos siurblį paduoda šilumą, kuri konvertuojamą ir toliau į patalpas perduodama ortakiais ar vamzdžiais. Šis cirkuliacijos ciklas palaikomas elektros siurbliu.

Žiemos režimas Vasaros režimas
ziemos rezimas vasaros rezimas
Žiema GHP sistema į namus perduoda nesušalusios žemės šiluma. Tas pats principas naudojamas ruošiant karštą vandenį. Vasara GHP sistema namų šilumą perkelia į lauką ir atiduoda į žemės gilumas ar vandens tvenkinį

 

Šilumos siurblių pajungimo būdai

 

Horizontalus lauko kolektorius Uždaro kontūro
horizontolaus tipoHorizontalaus tipo lauko kolektorius naudojamas tuo atvejų, jeigu yra galimybė iškasti netoli pastato tranšėją nuo 30 iki 120 m ilgio. uzdaro konturoUždaro kontūro šilumos siurblio vamzdžiai susukami į žiedus ir nuleidžiami į tvenkinio dugną. Tai pigiausias GHP sistemos montavimo būdas.
Atviro kontūro Vertikalus lauko kolektorius
atviro konturoAtviro kontūro šilumos siurbliai naudoja gruntinius vandenys, kaip pagrindinį energijos šaltinį. Šilumnešis (šiuo atveju vanduo) paduodamas tiesiogiai iš giluminio šaltinio ir po atšaldymo ciklo gražinamas atgal. Idealių sąlygų atveju toks sistemos tipas yra pats ekonomiškiausias. uzdaro tipoUždaro tipo kontūras įleidžiamas į iš anksto pragręžtus šulinius. Šis būdas naudojamas neturint galimybės naudoti kitų tipų kontūrus arba jeigu yra sunkus dirvožemis. Šiuo atvejų naudojami mažo skersmens 25-90 m gylio šuliniai.

 

Kas yra – geoterminis gręžinys?

Vertikalus šilumos gręžinys (geoterminis gręžinys) yra efektyviausias ir patikimiausias šilumos išgavimo inžinerinis įrenginys

Geoterminius gręžinius galima įrengti nedideliuose žemės sklypuose.

Geoterminiame gręžinyje į gręžskylę įleidžiami „U“ formos PE vamzdžiai, kuriais cirkuliuoja specialus neužšalantis skystis.  Vamzdžiai užpilami specialiu mišiniu. Priklausomai nuo šilumos siurblio galingumo (apšildomo pastato ploto ir jo šiluminės varžos), nustatoma kokio ilgio vamzdyną reikės sumontuoti. Pagal tai parenkami gręžinių gyliai ir jų skaičius.

Lietuvoje dalis gręžimo įmonių, pigiai įrenginėjančių geoterminius gręžinius, nesilaiko technologijų. Jos į gręžinį įleidžia per mažo diametro  ar netinkamos slėgio klasės vamzdžius, nenuleidžia jų iki gręžinio dugno, vamzdžius gręžinyje visai neužpila specialiu mišiniu arba užpila juos paprastu smėliu ir bet kaip, neatlieka hidraulinio išbandymo (ypač svarbu darbų kokybės įvertinimui), horizontalų kolektorių nuo gręžinių iki pastato kloja įšalo zonoje (1 – 1,2 m gylyje). Šių pažeidimų pasekoje eksploatacijos metu sumažėja šilumos siurblio darbo efektyvumas, įvyksta gedimai, kurių ištaisymas labai brangiai kainuoja.

Geoterminio šildymo sistema efektyviausiai veikia, kai geoterminiuose gręžiniuose vamzdžiai užpilti mišiniais Termocamp, Termorotas ir pan. Šie mišiniai pasižymi labai aukštu šilumos laidumo koeficientu, užtikrina tolygų kontaktą tarp gręžinio sienelių ir jame sumontuotų vamzdžių, neleidžia gręžiniui šalti ir palengvina šilumos kaitą, gerai  izoliuoja geologinius sluoksnius,  apsaugo požeminį įrenginį nuo pažeidimų, bėgant laikui, išsaugo nekintamą apimtį, neleidžia sumažėti atskirų gręžinių šilumos kaitai.


Susisiekti